Sportlovsaktiviteter

Sportlovsaktiviteter!

OBS! Pga få anmälningar ordnas endast pass 2, 3, 4 och 6.

Gratis prova på-tillfälle för tjejer födda 2004-2007 år fredagen den 21.2 kl 12.00-13.00. Vi tränar med kroppen på olika sätt och testar på hur man kan använda de olika redskapen på ett ”icke-gymnastiskt” sätt. Fokus på att ha kul och bli svettig. Ledarledd träning, men individanpassad.

Målet är att efter detta erbjuda ett träningstillfälle i veckan till ungdomar som vill träna i hallen på egna villkor, bli starkare och ha roligt. Ta in andra idrotter om intresse finns. Låta deltagarna vara med och bestämma hur träningen ska se ut.

Under sportlovet har vi inga ordinarie träningar men en hel del annat att komma och testa på. Välj bland passen och anmäl dig senast den 5 februari.

Här finns hela listan: Sportlovsaktiviteter