Träning för vuxna

Vi utökar vår verksamhet för ungdomar (16+) och vuxna på allmän begäran. Oavsett nivå kan du träna hos oss.

Tisdagar 20-21.30 Calisthenics; träning med kroppen som redskap. Ledarledd.

Onsdagar 20-21.30 Trampolin; alla tränar på sin egen nivå. Ledarledd.

Söndagar 20-21.30 Freegym Senior; öppen hall och egen träning. Ledarövervakad.

För grupperna Calisthenics och Trampolin betalar man en terminsavgift (ordinarie pris 115,00 vilket justeras om man börjar efter att terminen har börjat). Tillkommer gör medlemsavgift på 20,00 per år. Anmälan till grupperna skickas till info@gymnastik.ax.

Freegym Senior är drop-in och man betalar 7,00 per gång. Första träningstillfället kostar 20,00 och då lämnar man även sina kontaktuppgifter för medlemsregistret. Det finns ledare i hallen om man behöver hjälp med något, men i övrigt är det egen träning som gäller. Alla bör ha försäkring samt komma ihåg att all träning sker på egen risk. Om du är intresserad av Freegym Sr gå gärna med i gruppen med samma namn på Facebook, för att hålla dig uppdaterad.