LÄGER och AKTIVITESDAGAR

Gymnastiksommaren är fylld med aktiviteter som vi hoppas att ska passa alla. Aktiviteterna är öppna för alla intresserade. 

Vi har allt från specifika träningsdagar till freegym till spontan utomhusträning. Till vissa behöver du anmäla dig till, andra är det drop in. För en del tar vi en avgift och andra är gratis. Nedan listar vi våra aktiviteter så här långt, det kan komma flera. 

Här kan du läsa mera om alla olika aktiviteter och hur du anmäler dig:

  1. AKTIVTETSDAGAR I BOLLHALLA 9-11.6 (barn från 5 år och uppåt – ändrat)
  2. SPECIFIK SOMMARTRÄNING I BOLLHALLA 14-17.6
  3. SOMMARLÄGER 21-24.6 (just nu fullt)
  4. SOMMARDANS 16+
  5. SPONTAN UTEGYMPA PÅ STRANDNÄS KONSTGRÄS V. 26-30
  6. FREEGYM SR – drop in träning för 15+ söndagar kl 20.00. Mera info här

För att underlätta planeringen och att vi säkerställer att vi har tillräckligt med ledare på plats, ser vi gärna att du anmäler sig i Suomisport. Då kan man samtidigt betala. Anmälan är öppen fram till att evenemangen börjar. Har du inget Suomisport-konto går det bra med drop in och betalning på plats. 

Sommardansen kräver anmälan senast den 10.6.

Aktiviteterna 1-4 hittar du i Suomisport under evenemang. Skriv in Gymnastics Åland som sökord. Är du ny användare av Suomisport, finns instruktioner här på hemsidan under fliken ”anmälan”.